Múzeumok világnapja

Kedves Diákok! Kedves Tanárok és Érdeklődők!

Szeretettel köszöntünk Benneteket a mai, rendhagyó tanítási napon, a “DEMÓ”-n. A mai nap a játékos tanulásról szól! Sok új múzeummal, témával fogtok megismerkedni. Nem célunk mindent mérni, értékelni, inkább azt szeretnénk, hogy minél izgalmasabb dolgokkal találkozzatok, ahogy a “DEMÓ” szó is erre utal, ízelítőt szeretnénk adni Nektek több, mint 20 múzeum kiállításából.

Kedvcsinálóként, például ezekre a kérdésekre kaphattok majd választ:

Mit jelent a huszárság? Milyen a leggyorsabb katonai repülő? Mit jelent a jutalomjáték? Mettől meddig volt nyitva egy irodalmi kávéház? Milyen lenne az élet internet nélkül? Mit tudunk Zuckerberg kutyájáról? Hányféle állatbőrből készülnek hangszerek?... Nagyon sok múzeumpedagógus, tanár, szervező, fejlesztő dolgozott azon, hogy összeállítsa a DEMÓ programját, ennek ellenére a digitális oktatás esetében sajnos lehetnek technikai nehézségek, ezeken ne akadjatok fenn! Ha hiba lépne fel, vagy nem tudja a gépetek megnyitni a linket, próbáljátok megoldani, ha nem megy, akkor lépjetek át a következő feladatra. A lényeg a játék, a közös élmény!

„DEMÓ”-ra fel! Jó felfedezést, közös tanulást! Reméljük hamarosan személyesen is találkozunk!

Üdvözlettel, a Szervezők

Javasolt órarend
IdőpontMúzeumAz óra témája
8:05 Szervezők Napindító - „DEMÓ” beköszönő