Kárpát-medence különlegességei

Irodalmi, néprajzi, zenei és természettudományos tematikájú feladatok

(általános iskola 5-6. évfolyamnak ajánlott totó)

A Nemzeti Összetartozás Napja kapcsán kialakított múzeumpedagógiai feladatokat, videókat megtekintve szeretnénk, ha egy un. DEMÓ 2 TOTÓ online kvíz segítségével lemérnétek, hogy mit tanultatok a mai nap során.
A Kárpát-medence különlegességei című – DEMÓ 2 TOTÓ főként azon múzeumok feladványait gyűjti kérdéscsokorba, melyek a Kárpát-medencében élő népek hagyományait, zenei és irodalmi érdekességeit mutatják be.
A kvízt akkor tudjátok kitölteni, ha előtte megnézitek, elvégzitek a megadott 13+1 feladványt, melyek egyenként kb. 10 percesek. 12 múzeumi játék, videó, virtuális séta, learningapps tankockák, mini történelem óra Jocó bácsival, sőt még egy Benedek Elek mese is bekerült a merítésbe.

Lássuk mit tudtok! A redmenta kvíz megadott sorrend szerint halad, ugyanúgy, ahogy a feladatsorban találjátok a múzeumokat.
A múzeumi feladatoknál található kérdésekre jegyezzétek meg a válaszokat (vagy írjátok le), mert ezekre lesz szükségeket a redmenta kvíz megválaszolásakor.
A redmenta kvíz kitöltésére 60 perc áll rendelkezésétekre, menet közben nem lehet kilépni a folyamatból.
A redmenta kvíz a végén értékeli a válaszaitokat, hogy Ti is lássátok, mit tudtatok helyesen és min kellene javítani.

Hajrá, induljatok el a Kárpát-medence különlegessége című, a 12 múzeumi, 1 mini történelemórás és 1 mesés feladványon keresztül.
Jó játékot, élvezetes tanulást!

A Kárpát-medence különlegességei DEMÓ TOTÓ-t ITT találod!

SorszámMúzeumAz óra témája
1 Balatoni József Jocó Bácsi mini történelem órája - Trianon
2 Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum Vasi Skanzen szabadulószoba
3 Leskowsky Hangszergyűjtemény Hangszerek szárnyán a Kárpát-medence távoli tájain
4 Magyar Természettudományi Múzeum Földikutya
5 REPTÁR – Szolnoki Repülőmúzeum „Justice for Hungary” – világrekorder magyarok az óceán felett
6 Petőfi Irodalmi Múzeum Az elveszett Petőfi-dagerrotípia nyomában
7 Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum A Horthy-korszak társadalmi jellemzői
8 Néprajzi Múzeum Divatbemutató a Kárpát-medence néprajzi tájegységeiből
9 Iparművészeti Múzeum Ráth György-villa
10 Kecskeméti Katona József Múzeum Régi idők játékai
11 Déri Múzeum „Építsünk hajlékot a múzsáknak”
12 Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Világhíres magyar találmányok
13 Magyar Nemzeti Múzeum A női díszmagyar ruha részei
+1 Benedek Elek mese A nagy székely mesemondó, Benedek Elek az erdélyi gyermekirodalom, a népmese és a magyar mondavilág értékeit tette közkinccsé munkásságával, amellyel emlékezeteset, maradandót és magyarság-megtartót alkotott. Most a Többsincs királyfi című meséjét hozzuk el Nektek.