Virtuális Roadshow - Gyermeknap

Kedves Diákok, Tanárok, Múzeumbarátok!

Fogadjátok szeretettel legújabb digitális programunkat, a Mozaik Múzeumtúra Virtuális Roadshow-t, aminek negyedik állomása legkisebbeknek szól gyermeknap alkalmából.

Az összeállításunkban megtalálhatóak mesék, színezők és számos izgalmas játék. Csatlakozzatok hozzánk.

---------------------------------------------------------------

Gyermeknap a világ legtöbb országában ünnepnap. Minden év utolsó vasárnapján ünnepeljük, 2021-ben május 30-án. Az ünnepet először Törökországban ünnepelték 1920-ban majd később a genfi Gyermekjóléti Konferencián 1925-ben.

Magyarországon már a 20. század első évtizedében is rendeztek gyermeknapot, azonban a jelenlegi rendszer szerint az ötvenes évek óta ünnepeljük a jeles napot, május utolsó vasárnapján.

Ezen a napon minden nagyobb településen játékos programokat, versenyeket, báb- és színielőadásokat rendeznek a gyermekek számára.

SorszámMúzeumProgram tematikájaAjánlott korosztály
1 Beregi Múzeum Játéksarok - learningApps, tesztek Alsó tagozatosok
2 Dornyay Béla Múzeum Mesefilmek - kvíz Alsó tagozatosok
3 Gödöllői Királyi Kastély Kastélymesék - youtube videó Óvodások - Alsó tagozatosok
4 Gödöllői Királyi Kastély

Kastély-Játszó-Tér - learningApps

Alsó tagozatosok

5 Iparművészeti Múzeum Mese a tündérek kertjéről - Youtube videó Alsó tagozatosok
6 Iparművészeti Múzeum Radírnyomda - kreatív, házi készítésű feladat Alsó tagozatosok
7 Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum Óvodapedagógusok online tudástára -diák, képkönyvek, videók Óvodások
8 Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Kifordítva. Mesés bábtechnikák - virtuális kiállítás Óvodások - Alsó tagozatosok
9 Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum Játékos néprajzi tankockák - learningApps Óvodások- Alsó tagozatosok
10 Thorma János Múzeum Játéksarok - játékos kvízek, puzzle-k, színezők Óvodások - Alsó tagozatosok

Kövessétek a www.virtualismozaikmuzeumtura.hu weboldalunkat és a közösségi média felületeinket a legfrissebb, legszínesebb tartalmakért.

Web:              http://www.virtualismozaikmuzeumtura.hu/

Web               http://www.mozaikmuzeumtura.hu