Savaria Múzeum - Smidt Múzeum

2023. március 13.

A Savaria Múzeum Szombathely legrégebbi muzeális intézménye, a szombathelyi múzeumi szervezet központja, ahol római kőtár, valamint Vas megye föld- és őstörténetét, az ókori Savaria mindennapjait és a térség népvándorlás- és középkori régészeti emlékeit bemutató kiállítás várja a látogatókat. Tagintézményei is változatos élményeket kínálnak. Az Iseum Savariense különleges atmoszférájú terei ókori vallástörténeti kiállításnak adnak otthont, az egykori Isis-szentély rekonstruált épülete mellett. A Smidt Múzeumba látogatók dr. Smidt Lajos egyedülálló hagyatékával ismerkedhetnek meg. Sok más mellett fegyverek, bútorok, festmények, üvegek, porcelánok, órák, hangszerek, viseletek, könyvritkaságok idézik meg a régi korokat. A Vasi Skanzen eredeti, áttelepített épületei a hagyományos paraszti életmódba engednek bepillantást.
A Szombathelyi Képtár a kortárs képző- és textilművészet fellegvára, míg a közelében lévő Schrammel-gyűjtemény a Kossuth-díjas keramikusművész, Schrammel Imre életművéből mutat be válogatást. A Vasi Múzeumi Látványtár pedig valójában egy hatalmas raktár, ahol mintegy 5000 műtárgy tekinthető meg a régészet, a történet-, a természet- és a néprajztudomány köréből, az ősnövényektől a céhládákon át a preparált állatokig.

Állandó és időszaki kiállításaink, gazdag gyűjteményeink adták az ötletet a programban elérhető kvízekhez, játékokhoz, videókhoz.

Kalandra fel! Fedezd fel gyűjteményeink műtárgyait- játékosan, online!
Ne felejts el minket-mikor kedved és időd engedi – látogass el hozzánk, szeretettel várunk!

Fotó/Forrás: © Smidt Múzeum

Készítsünk pártát és huszárcsákót!

Korosztály: alsó tagozat (technika, történelem)

Olló, papír, hí a haza!
Itt az idő, most vagy soha!
Szép pártát vagy huszárcsákót?
Ez a kérdés, válasszatok!

Ha sikerült választanotok, akkor a videó segítségével el is készíthetitek a fejfedőtöket és indulhattok is a szabadságharcba!

Készíts pártát!

Készíts huszárcsákót!

Reformkori nagyjaink emlékei

Korosztály: felső tagozat (történelem)

Ismerkedj meg a reformkor nagyjaival: Széchenyi Istvánnal, Batthyány Lajossal, Deák Ferenccel és Petőfi Sándorral! Fedezd fel videónk segítségével a Smidt Múzeumban őrzött tárgyaikat, majd pedig teszteld újonnan megszerzett tudásod! Vajon össze tudod párosítani mindet?

Jó játékot kívánunk!

Reformkori nagyjaink emlékei

Savaria Múzeum (savariamuseum.hu)

A múzeum Facebook oldala:
Savaria Múzeum
Smidt Múzeum

Az esemény szervezője:
Mozaik Múzeumtúra

Az esemény koordinátora:
Örökség Kultúrpolitikai Intézet

Az iskolai program szervezője:
Felelős Szülők Iskolája