2023. március 13.

A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum 60 hektáros területe a kulturális kikapcsolódás és a természetjárás élményének ötvözetét nyújtja. A múzeum 9 tájegységén keresztül megismerkedhetnek a látogatók a magyar nyelvterület népi építészetével, lakáskultúrájával és életmódjával. Portáink és egyedülálló természeti környezetünk ideális kikapcsolódást jelentenek, ahol gyerekélménypontok, kiállítások, a múzeum 168 attrakciója várja az érdeklődőket. Az „élő történelem” látványosság korabeli szereplői régmúlt korok mindennapjait keltik életre. Az aktív helyszíneken betekintést nyerhetnek régi mesterségek fortélyaiba. A falusi tanyán megismerhetik a hagyományos magyar állatfajtákat a szürkemarhától kezdve, a rackajuhon át a mangalicáig. A legkisebbek „felfedező tarisznyával” kutathatnak a múzeum kincsei után, a nagyobbak SkanzenApp segítségét vehetik igénybe. A múzeumpedagógiai foglalkozások a paraszti életmód mindennapjai és ünnepei köré épülnek.

Szeretettel vár a szentendrei Skanzen!

Fotó/Forrás: © Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Hőskereső - 1848/49-es szabadságharc vitézei, a huszárok

Korosztály: alsó tagozat (erkölcstan, vizuális kultúra, életvitel)

A fiatalok körében közkedveltek a legkülönfélébb szuperhősök. Nem modern találmány, hiszen minden kornak megvoltak a maga kiemelkedő alakjai, akik közül többeknek a híre történeteken és a tárgyi kultúrán keresztül máig fennmaradt. Vajon mik az ismérvei, tulajdonságai egy hősnek? Az 1848/49-es szabadságharc vitézei, a huszárok tekinthetők-e hősöknek? Mi a hasonlóság a történelmi alakok és a gyerekek kedvenc szuperhősei között? Mi kell ahhoz, hogy valaki hőssé váljon a hétköznapokban? Játsszunk Hőskeresőt!
A Skanzen online adatbázisában kutatva a gyerekek megismerkedhetnek a múzeum huszáros tárgyaival és a feladatok megoldása közben morális, társadalmi értékekről oszthatják meg véleményüket. Egyben célunk, hogy segítsük, támogassuk a március 15-i megemlékezés, ünnepség előtti felkészülést és ráhangolódást.

Hőskereső

Szabadtéri Néprajzi Múzeum (skanzen.hu)

A múzeum Facebook oldala:
Szabadtéri Néprajzi Múzeum

A múzeum instagram oldala:

Az esemény szervezője:
Mozaik Múzeumtúra

Az esemény koordinátora:
Örökség Kultúrpolitikai Intézet

Az iskolai program szervezője:
Felelős Szülők Iskolája

Facebook esemény: